Oplatí sa kúpiť stôl na státie?

Sedenie je novodobé fajčenie! Takéto titulky sa čoraz častejšie vyskytujú na stránkach internetových portálov a magazínov. So všetkými vymoženosťami zabudovanými do nášho moderného životného štýlu môže byť ťažké za deň vyprodukovať dostatok fyzickej aktivity, ktorú telo potrebuje na svoju činnosť. Skombinujte to s masívnym posunom pracovnej sily za posledných 50 rokov, od pracovných miest, ktoré si vyžadujú činnosť a pohyb počas dňa, až po pracovné miesta, ktoré si vyžadujú dlhodobé sedenie pri stole s malou fyzickou aktivitou, a je ľahké pochopiť, kam tento trend speje. Napríklad len v spojených štátoch viac ako 80% pracovnej sily pracuje v sedavom zamestnaní. Tento trend je veľmi podobný aj na Slovensku, a preto je veľmi dôležité, aby sme našli spôsoby, ako byť aktívnejší počas celého pracovného dňa.

V posledných rokoch sa dizajn pracoviska vyvíjal v zmysle „boja“ proti „epidémii sedenia“ vytváraním priestorov, ktoré podporujú pohyb po celý deň. Zaviedli sa rôzne taktiky vrátane umiestnenia zasadacích miestností a tzv. „breakroomov“ na druhej strane budovy, inštalácie otvorených schodísk medzi podlažiami a dokonca aj pomocou stojacich pracovísk na podporu wellness.

Stôl na státie bol témou mnohých diskusií, pretože sa početné štúdie a články o tejto téme navzájom kolidujú, čo spôsobuje veľký zmätok v prospech týchto typov pracovných priestorov. Hoci výškovo nastaviteľný stôl nikdy nenahradí skutočný pohyb a cvičenie počas celého dňa, môže byť aj naďalej prospešný tým, že nám pomôže sedieť menej a zároveň sa naďalej zameriavať na pracovné úlohy.

Nie ste si istí, či stojace pracovné stanice sú vhodné pre vašu kanceláriu? Pozrime sa na niektoré z výhod a nevýhod stola na státie.

Výškovo nastaviteľný stôl nemusí byť pre každého, no pre niektorých môže byť veľmi prospešný, napríklad na oddych od únavneho sedenia počas pracovného dňa. Mnohí ľudia takýto nastaviteľný stôl, ktorý im umožňuje striedať sedaciu polohu so státím počas celého pracovného dňa hodnotí veľmi priaznivo.

Stále si nie ste istí, či je stôl na státie vhodný pre vašu kanceláriu? Treba zvážiť napríklad aj angažovanosť zamestnancov. Zamestnanci sa viac angažujú, keď sa ich zamestnávateľ stará o ich blahobyt a pohodlie pri práci, napríklad aj poskytnutím pracovného stola na státie.

Pokiaľ ide o kompletné riešenie výškovo nastaviteľného stola, v Muovi ponúkame kompletné riešenie na mieru. Elektricky nastaviteľný stôl, ktorý sa pohybuje hore a dole jednoduchým stlačením tlačidla. Naše stoly ponúkajú rôzne povrchové úpravy, vďaka čomu je možné prispôsobiť vzhľad vášho nového kancelárskeho priestoru alebo prispôsobiť sa existujúcemu kancelárskemu nábytku.

 

 

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *