Stôl na státie: Pre lepšie a zdravšie zajtrajšky!

Podľa najnovších poznatkov sa zdá, že stoly na státie sa stali novým módnym trendom vo svete kancelárskeho nábytku.

Takže… Čo je to ten stôl na státie?

Jedná sa o výškovo nastaviteľný stôl, ktorý vám umožní pri práci pohodlne sedieť alebo stáť. Jeho výšku si prispôsobíte podľa toho, či chcete pri práci stáť alebo sedieť. Tieto polohy samozrejme môžete meniť viackrát v priebehu vášho pracovného dňa.

Vedecké výskumy ktoré skúmali vplyv využívania výškovo nastaviteľných stolov na zdravie ukazujú jasne, že používanie stola má vplyv na zdravie a môže zvýšiť produktivitu. 

Aké benefity plynú z využívania stolov na státie?
  1. Zníženie rizika nárastu hmotnosti a obezity. Zvýšenie telesnej hmotnosti je spôsobené tým, že prijímate viac kalórií, než stihnete spáliť. Aj keď cvičenie je najlepší spôsob, ako sa vyhnúť zvyšovaniu telesnej hmotnosti, aktívny pohyb v podobe státia je prospešný nie len pre zmenu stereotipného sedenia za počítačom, ale aj pre spaľovanie kalórií. 
  2. Použitie stolíka na státie môže znížiť hladinu cukru v krvi. Čím viac sa zvýši hladina cukru v krvi po jedle, tým horšie je to pre vaše zdravie. Stoj pri práci môže znížiť množstvo cukru v krvi, ktorý sa vám do krvi dostane po jedle. Škodlivé účinky sedenia po jedle by mohli zvýšiť pravdepodobnosť diabetu 2. typu. Pracovný stôl na státie vám teda umožňuje striedať vašu pracovnú pozíciu medzi sedením a státím a po vyhnúť sa vyššie uvedeným účinkom po jedle.
  3. Státie môže znížiť riziko srdcových ochorení. V roku 1953 bola prvýkrát prednesená myšlienka, že státie je pre vaše srdce lepšie než sedenie. Štúdia o vodičoch autobusov a sprievodcov v autobusoch a vlakoch dokázala, že sprievodcovia, ktorí celý deň stáli, mali iba polovičné riziko úmrtí spojených so srdcovými chorobami, oproti vodičom ktorí celý deň sedeli. Nie je pochýb o tom, že stráviť trochu viac času na nohách je zdravšie pre vaše srdce.
  4. Stoly na státie znižujú bolesť chrbta. Väčšina ľudí, ktorí pracujú celý deň za stolom, za počítačom sa sťažuje, že trpia bolesťami chrbta. Sedenie so správnym držaním tela po celý deň môže byť náročné a často aj sami zabúdame správne držať naše telo a hrbíme sa pri práci.  Toto spôsobuje, že trpíme bolesťami chrbta. Výmena obyčajného stola za výškovo nastaviteľný stôl môže rozhodne zmierniť bolesť chrbta.
  5. Pracovné stoly na státie pomáhajú zlepšovať náladu a energiu. Zdá sa, že takéto stoly majú pozitívny vplyv na celkovú pohodu pri práci. Štúdia ukázala, že ľudia používajúci stôl na státie trpia menším stresom a únavou, ako tí, ktorí sedeli celý pracovný deň.
  6. Pracovné stoly môžu dokonca zvýšiť produktivitu. Niektorí ľudia si myslia, že státie môže mať zlý vplyv na každodenné pracovné úkony na pracovnom stole akými sú napríklad písanie, vyplňovanie tlačív, atď. Neexistuje žiadny náznak toho, že by stôl na státie narušoval akékoľvek každodenné pracovné úlohy. Ak vezmeme do úvahy, že státie zlepšuje náladu a energiu, používanie výškovo nastaviteľného stola skôr zvyšuje produktivitu.

Ak máte záujem vyskúšať takýto výškovo nastaviteľný stôl na státie, pozrite si stôl Muovi, alebo nás kontaktujte a my vám radi pomôžeme.

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *