TOP 2 dôvody prečo bývajú výškovo nastaviteľné stoly nestabilné

Vo svete výškovo nastaviteľných stolov existuje veľmi mylná predstava, že všetky výškovo nastaviteľné stoly sa kníšu, kývajú sa alebo sú inak nestabilné. Prečo vôbec existuje takáto domnienka? Pretože väčšina výškovo nastaviteľných stolov sa naozaj kýve! Ak sa pozrieme na odvetvie stolov na státie, je očividne vidieť, že za posledné 2 až 3 roky trh zaplavili lacné stoly, ktoré neboli moc kvalitne spracované. Pravda ohľadne kývajúcich sa výškovo nastaviteľných stolov je ale taká, že ak je konštrukcia správne navrhnutá a výroba je kvalitná, nie je sa čoho báť. Poďme sa spoločne pozrieť na 6 hlavných dôvodov, prečo sa výškovo nastaviteľné stoly vyklajú a ako tomuto problému predísť.

Uvoľnené skrutky

Prvým dôvodom, prečo by sa váš stôl mohol kolísať, je uvoľnená skrutka. To môže nastať pri montáži, alebo len pri konštantnom pohybe smerom nahor a nadol, ktorý váš stôl robí denne. Každý z týchto dôvodov môže vytvoriť nepríjemné vyklanie, ktoré je ľahko opraviteľné malou údržbou vášho pracovného stola. Podobne ako pri kancelárskej stoličke, opätovné dotiahnutie skrutiek každých šesť až dvanásť mesiacov môže pomôcť znížiť problémy so stolom. Môžete tiež použiť aj lepidlá na závity ako Loctite, aby skrutky lepšie držali na mieste.

Príklad uvoľnených skrutiek

Príliš veľa pohyblivých častí

Mať príliš veľa pohyblivých častí k konštrukcii stola môže vytvoriť problémy skôr, ako váš stôl bude mať šancu byť stabilný. Pokračovanie v uvoľňovaní skrutiek; keď je príliš veľa pohyblivých častí na ráme, niekedy je nemožné aby bol stôl dokonale pevný. Všetky spoje so skrutkami vytvoria slabé miesta v ráme, ktoré keď sa sčítajú… To platí najmä vtedy, ak máte na stole rozšíriteľnú krížovú vzperu. Väčšinou sa k stolu pridáva krížová vzpera vtedy, keď je stôl nestabilný. V prípade, že použijete vzperu ktorá má pohyblivé časti, môže sa stať, že rám sa tým ešte viac oslabí a účinnosť vzpery je nulová.

Príklad zlej a neefektívnej krížovej vzpery

Záverečné myšlienky

Pravdou je, že sa nemusíte uspokojiť s kolísavým stolom bez ohľadu na to, čo hovoria niektorí používatelia alebo značky. Pochopenie toho, čo je príčinou týchto problémov, je prvým krokom, ako sa tomuto problému vyhnúť. Navrhujeme, aby ste sa opýtali priamo predajcu od ktorého kupujete na to, ako sa vyrába ich konkrétny stôl. Posielajú stôl, s nejasným návodom, s dlhými dobami dodania a s vreckami plnými skrutiek? Ak nepoužívajú tradičnú krížovú vzperu, čo používajú? Aký proces používajú na nastavenie klzákov v nohách stola ktoré sa vysúvajú. Používajú jeden prístup vyhovujúci všetkým? Zistite, kde sa klzáky nachádzajú. Vyzbrojení týmito poznatkami sa ocitnete v roli oveľa pripravenejšieho zákazníka a uvidíte, že váš výber potom nebudete ľutovať. Pracujte s pracovným stolom, ktorý je pevný a stabilný vo všetkých výškach- stôl Muovi™

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *